Siłownia zewnętrzna to świetny sposób na urozmaicenie przestrzeni osiedli, deptaków miejskich, parków czy pobliskich terenów leśnych. Ćwiczenia mogą być połączone z innymi rodzajami aktywności na świeżym powietrzu, spacerami, zabawą z dziećmi na placu zabaw itp. Jak powinna wyglądać siłownia miejska i gdzie się sprawdzi? Na jakie urządzenia postawić? Jak wkomponować małą architekturę betonową w miejsce, jakim jest siłownia zewnętrzna?
Projekt siłowni zewnętrznej dotyczy nie tylko sprzętów, które się tam znajdą, ale również całego zagospodarowania przestrzeni wokół nich. Na niektórych osiedlach poza miejscem do ćwiczeń można dodatkowo wybudować betonowy skatepark, o ile wpisuje się to w potrzeby mieszkańców. Siłownia na świeżym powietrzu jest doskonałym pomysłem, ponieważ przyciągnie osoby zainteresowane aktywnością fizyczną – nie każdy lubi wiosną czy latem ćwiczyć w zamkniętym pomieszczeniu.
Na osiedlu taka siłownia zewnętrzna sprawdzi się w otoczeniu zieleni albo w okolicy placu zabaw. Warto pomyśleć o zacienionym miejscu, ponieważ latem ćwiczenia w pełnym słońcu mogą być uciążliwe. Siłownia miejska to też świetne rozwiązanie do parków miejskich – szczególnie tam, gdzie prowadzą trasy spacerowe.
Miejskie tereny rekreacyjne przyciągają coraz więcej osób zainteresowanych zdrowym trybem życia i ruchem na świeżym powietrzu. Dlatego zastanów się nad tym, dla kogo ma być siłownia na zewnątrz – całej rodziny, osób aktywnie ćwiczących? Jeżeli to uniwersalna siłownia, postaw na sprzęt, na którym mogą ćwiczyć osoby w różnym wieku.
Jaki sprzęt może oferować uniwersalna siłownia zewnętrzna? Urządzenia, które się sprawdzą to:
To tylko kilka przykładów na to, z czego może się składać siłownia zewnętrzna. Ćwiczenia na świeżym powietrzu to świetna propozycja dla całej rodziny – lepsza kondycja i relaks nalezą do licznych korzyści, jakie daje siłownia plenerowa. Urządzenia to nie wszystko, ważne jest otoczenie, które pomoże się szybciej odprężyć. Natura jest wspaniałym sprzymierzeńcem każdego, kto stawia na zdrowy tryb życia: mniejszy poziom stresu dzięki przyjemnemu otoczeniu, zróżnicowane przyrządy do ćwiczeń, możliwość darmowego skorzystania ze sprzętu. Poza tym taka siłownia daje sąsiadom możliwość poznania się nawzajem!
Projekt siłowni zewnętrznej powinien przede wszystkim stawiać na bezpieczeństwo użytkowników – instrukcje obsługi sprzętów oraz maty amortyzujące to podstawa.
Czy beton na siłownię zewnętrzną to dobry pomysł? Oczywiście, poza tym elementy małej architektury betonowej to podstawa zagospodarowania przestrzeni wielu osiedli, deptaków, parków itp. Beton ma tę przewagę nad innymi materiałami, że jest odporny na uszkodzenia i zmienną temperaturę. Dzięki nowoczesnym technologiom można tworzyć z niego elementy bardzo estetyczne, które mogą być ozdobą osiedla, bulwarów miejskich czy rynku.
Beton jako dodatek do przestrzeni rekreacyjnych sprawdza się bardzo dobrze. Jedną z atrakcji, jakich w ostatnich latach przybywa, jest właśnie siłownia na powietrzu. Sprzęt nawet najlepszy jednak nie wystarczy, jeśli w pobliżu nie ma podstawowych rzeczy, ułatwiających funkcjonowanie.
Mała architektura z betonu – co sprawdzi się w aranżacji przestrzeni wokół siłowni zewnętrznej?
Donice i klomby stanowią ozdobny element architektoniczny, a w estetycznym otoczeniu ćwiczy się lepiej, poza tym siłownie zewnętrzne są często tylko fragmentem osiedlowej przestrzeni. Ławki również powinny znaleźć się w pobliżu, podobnie jak stojaki na rowery – wiele osób przyjeżdża na siłownię na rowerze, więc takie rozwiązanie na pewno się przyda. O przydatności koszy na śmieci nie trzeba chyba nikogo przekonywać, a te betonowe są trwałe i trudno je zniszczyć.
Częścią siłowni jest również jej ogrodzenie i tutaj betonowe elementy będą stanowić część stabilnej i wytrzymałej konstrukcji. Jeśli chodzi o elementy betonowej architektury Firma Modern Concrete proponuje wiele ciekawych rozwiązań. Sprawdź naszą ofertę już dzisiaj!